Hakkımızda

Her Öğretmene TEFL Belgesi
İngiliz Kültür Kolejleri’nin kurumsal yeterlilikleri İngiltere’nin saygın kuruluşlarından Harvard Publishers and Qualifications tarafından sertifikalandırılmıştır. Bu süreçte okulumuz dil yeterliliklerinde dünya çapında tanınan sertifikaya sahip öğretmenlerce eğitilmiş olacaklardır. İngiliz Kültür Kolejleri’nde öğretmenlerimiz dünyanın her ükesinde öğretmenlik yapma becerisi ve sertifikasını hizmet içi eğitimlerden almaktadır.

Akıllı Tahta Akıllı Defter
İngiliz Kültür Kolejleri’nde öğrencilerimize; içinde konu anlatımları, örnek soruları ve ödevleri bulunan kitap-defterlerimiz standart olarak verilir. Böylelikle öğrencilerimizin ayrıca defter almasına gerek kalmaz. Bu kitap – defterlerimiz derslerde uyguladığımız akıllı tahta programımız ile birebir uyumludur. Bu sayede ülkemizin her noktasında öğretmenlerimiz aynı kalitede hizmet vermektedir. Ayrıca velilerimiz ek defter alma mecburiyetinden kurtulurlar.

HER DERSTEN HER YIL DİLERSENİZ 24 SAAT ÖZEL DERS
İngiliz Kültür Kolejleri’nde öğrencilerimiz başarısız oldukları derslerden 24 saate kadar özel ders alabilirler. Bu özel dersler 4 kişilik gruplarda verilir. Servis saatlerinin uymadığı özel ders dilimlerinde öğrencinin okula getirilmesi velilerimize aittir.

İngiliz Kültür Kolejleri’ nde cumartesi günleri aynı zamanda bir sosyal etkinlik günüdür. Bu kapsamda öğrencilerimiz tiyatro, İngilizce konuşma aktiviteleri, bulunduğumuz coğrafyaya uygun dans ve nezaket dersleri ile bilgisayar, müzik, resim gibi yeteneklerine uygun sanatsal çalışmaları da bu günde yaparlar.

Haftada 16 Saat İngilizce Eğitimi
İngiliz Kültür Kolejeri’nde öğrencilerimiz haftada 16 saat İngilizce eğitimi alırlar.
Bunun temelinde öğrencilerimizin sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda kalmaları ve İngilizce’yi kullanarak öğrenmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz bu 16 saatlik eğitim diliminde İngilizce Grammar (Dil Bilgisi) eğitimi yerine oyunlar, aktiviteler, şarkılar ve Role Play’ler (Canlandırma) ile eğlenerek İngilizce konuşmayı öğrenirler.